„Efektywne obniżanie strat wody w systemach wodociągowych – ograniczanie kosztów działalności przedsiębiorstw gospodarki komunalnej” – pod tym hasłem odbyła się III konferencja organizowana przez dystrybutora wodomierzy i urządzeń do monitoringu sieci – firmę HSB.

W dniach 12-13 maja 2015 roku mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowych z województwa śląskiego i podkarpackiego na konferencji naukowo-promocyjnej zorganizowanej w Szczyrku, w hotelu Klimczok.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wizyty w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie, gdzie każdy z uczestników konferencji mógł fizycznie zobaczyć funkcjonalność zdalnego odczytu marki Itron, a także miał możliwość osobiście porozmawiać z pracownikami MPWiK Jaworzno, którzy na co dzień obsługują ten system. Pytań było wiele, a przyjazna atmosfera, którą stworzyli pracownicy z Jaworzna służyła otwartej dyskusji.

W następnej części szkolenia głos zabrał dr inż. Piotr Tuz – ekspert w zakresie gospodarki wodomierzowej i ograniczania strat wody w sieci wodociągowej, autor licznych publikacji naukowych. Jego referat pod tytułem „Obniżanie strat rzeczywistych i pozornych wody w systemach wodociągowych” przykuł uwagę odbiorców rozwiązując zapewne niejedne wątpliwości słuchaczy.

Pierwszy dzień konferencji, swoim wykładem zakończył mgr inż. Rafał Smilewicz, który zaprezentował możliwości płynące z zastosowania systemu rejestracji przepływu, zużycia oraz ciśnienia wody na podstawie nowoczesnych rejestratorów opartych na GSM/GPRS.

Następnego dnia o szerokich możliwościach technicznych radiowego i stacjonarnego zdalnego odczytu ITRON, który uczestnicy szkolenia mogli sami ocenić dzień wcześniej w Jaworznie, a także o analizie danych opartych na MDM opowiedzieli Dyrektor Itron Polska dr inż. Robert Link oraz Janusz Cudnik – Kierownik sprzedaży Systemów zdalnego odczytu urządzeń do pomiaru wody i ciepła.

Z powodu bardzo częstych zapytań dotyczących pomiaru opadów deszczowych i ścieków kierowanych do firmy HSB na naszej konferencji nie zabrakło także wystąpienia wiodącej firmy w tej branży czyli BMsonic Biotechnika. Pan Marcin Lewandowski omówił tematy związane z nowoczesną techniką pomiaru przepływu ścieków kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Informację o następnych konferencjach organizowanych przez naszą firmę znajdą Państwo na naszej stronie. Zachęcamy do obserwacji.